תכניות נוער וילדים מוכרות בגפ"ן - אגף החינוך בויצו

מוזמנות ומוזמנים לסייר במאגר התוכניות שלנו ששמו למטרה להעצים ולפתח מנהיגות בקרב ילדות וילדים, נערות ונערים, הן בפריפריה החברתית-גיאוגרפית והן בכלל מדינת ישראל. כל תכנית היא עולם תוכן ייחודי ונפרד ויחד עם זאת- כולן מבקשות לכונן תרבות של שוויון בין המינים ולצמצם פערים בחינוך בפרט ובחברה הישראלית ככלל. המנחות והמנחים שלנו פועלות ופועלים מתוך אכפתיות, מקצועיות ומעל הכל – אהבה ואמונה ביכולתו של הדור הצעיר לשפר ולשנות את פני החברה בישראל.

התכניות שלנו

  • מוכרות ומאושרות במשרד החינוך במערכת גפ"ן

  • מוכרות לשעות מחויבות אישית כולל מסלול לקבלת תעודת בגרות חברתית

  • מובלות על ידי מנחים/ות מנוסים/ות בתחומי תוכן מגוונים ובעבודה עם אוכלוסייה מגוונת וייחודית

  • נבנות ומתחדשות מתוך חיבור לצרכים ייחודיים ומשתנים יחד עם ותק ומסורת חינוכית-חברתית ארוכה בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות ומסגרות חינוכיות שונות

  • נכתבות ונבדקות על ידי אקדמאיים ומומחים מתחום החינוך והפדגוגיה הפורמלית והבלתי פורמלית

למי התכניות מיועדות:

  • תכניות נפרדות לגילאי יסודי ולגילאי חטיבה-תיכון

  • כל מסגרת חינוכית חברתית או קהילתית: בתי ספר, מועדוני נוער, ארגוני ותנועות נוער, פנימיות, כפרי נוער, מועדוניות ילדים ועוד

  • רוב התכניות שלנו מיועדות לפעילות קבוצתית- החל מסדנאות חד פעמיות ועד סדנאות תקופתיות של מספר מפגשים

מוגנת

סדנאות קרב מגע- הגנה עצמית בשילוב שיח על מרחב בטוח ומודעות לאלימות מינית

שלי ורק שלי

כלים לבניית זוגיות בריאה

מנהיגות צעירה

אקטיביזם ושינוי חברתי מודע מגדר

עוצמה צעירה

העצמה וקידום דרך תחום אומנותי נבחר

פנינים

למידה ופיתוח מסוגלות דרך כלים טכנולוגיים ומדעיים

שעה טובה עם ילד

חונכות אישית לחיזוק החוסן הרגשי והחברתי

ילדים חשופים

מידע וכלים לאיתור וזיהוי ילדים חשופים לאלימות במשפחה

SELFREE

קידום דימוי גוף חיובי

מוגנת

מספר תכנית בגפ”ן: 5952

תכנית לחט”ב ולתיכון לקבוצות נפרדות לנערות ונערים המשלבת בין למידה חווייתית של טכניקות הגנה עצמית (קרב מגע) ושיח חינוכי לאור תפיסת ‘גופי ברשותי’. התכנים עוסקים ביצירת גבולות, מרחב בטוח והעלאת מודעות בנושא הטרדות ואלימות מינית. תכנית של 5 מפגשים ומעלה המועברת על ידי מנחי הגנה עצמית המוסמכים באופן ייעודי לעיסוק בנושא.

שלי ורק שלי

מספר תכנית בגפ”ן: 2538

תכנית לתלמידי י’-י”ב שמועברות בקבוצות נפרדות לבנות ולבנים. מטרתה מניעת אלימות בזוגיות באמצעות הקניית יכולת לזהות סימנים ורמזים להתנהלות אלימה בראשית ובהעמקת הקשר הזוגי תוך קבלת דרכי התמודדות לאורך הקשר. התכנית כוללת מפגשים מובנים סביב הסרט “שלי ורק שלי” (ויצו) בהם יקבלו התלמידים הזדמנות להתבונן בגורמים המשפיעים על בניית הזהות שלהם, לחקור ולערער על תפיסות חברתיות קיימות, להבין תהליכים המאפיינים יחסים אינטימיים ולברר מהם הבסיסים הנכונים לזוגיות בריאה עבורם.

מנהיגות צעירה

מספר תכנית בגפ”ן: 5653

תכנית לחט”ב ולתיכון לקבוצת נערות המעודדת מנהיגות ומעורבות בקהילה מתוך מודעות מגדרית חברתית. תכנית של 15 מפגשים הכוללת אירוע סיום בו מציגות הנערות פרויקט חברתי פרי יצירתם.

עוצמה צעירה

מספר תכנית בגפ”ן: 1951

תכנית לחט”ב ולתיכון לקבוצת נערות ו/או נערים שנועדה להעצים ולפתח ברמה האישית והקבוצתית באמצעות כלים אומנותיים ויצירתיים (מחול, מוזיקה, תיאטרון, ספוקן וורד וכו’). תכנית של 15 מפגשים הכוללת אירוע סיום בו מציגות הנערות תוצר אומנותי פרי יצירתם.

פנינים

מספר תכנית בגפ”ן: 20694

תכנית לגילאי היסודי ב’-ה’ ששמה למטרה להנגיש ולחשוף ילדים לתכנים ואמצעים מדעיים וטכנולוגיים. הדגש בתכנית הוא על למידה חווייתית באמצעות משחק, תרגול, בנייה והרכבה. תכנית של 12 מפגשים הכוללת טקס סיום חגיגי בשיתוף ההורים.

שעה טובה עם ילד

מספר תכנית בגפ”ן: 1618

תכנית לתלמידי כיתות א’-ו’ הכוללת חונכות אישית של שעה שבועית קבועה עם ילדים הנמצאים בסיכון לחוות קשיים משמעותיים הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית ורגשית. מופעלת על ידי מערך מתנדבות שעוברות הכשרה ומביאות באופן ייחודי ואישי לכל אחת מהן, הרבה חום, אהבה ודאגה לילד/ה שפעמים רבות חסרים לו/ה.

ילדים חשופים

מספר תכנית בגפ”ן: 13059

ימי עיון/מפגשי סדנאות לצוותים חינוכיים שבמסגרתן מתקיימת הרצאה של אנשי טיפול וחוקרות מובילות באקדמיה המתמחות בילדים חשופים לאלימות בשילוב הקרנת הסרט התיעודי “מאחורי דלתות סגורות” ומפגש עם משתתפי הסרט. על אף היותם הפלח הגדול בקרב הנפגעים מאלימות, הם הפלח הקטן ביותר בקרב המטופלים. ילדים אלו חשופים לאלימות ובו זמנית שקופים והם גדלים להיות מתבגרים המשחזרים את מעגל האלימות בו הם חיו. יום העיון מסייע לצוותים לייצר שיח משותף ולהפוך סוגייה בוערת זו למדוברת ולא שקופה ובכך להפוך את הילדים והנערים מנעלמים ונאלמים – לנוכחים ומדוברים תוך מתן כלים ודגשים לאיתור וזיהוי ילדים אלו.

SELFREE קידום דימוי גוף חיובי

מספר תכנית בגפ”ן: 21232

תכנית לחט”ב ולתיכון שנועדה לקדם ולחזק דימוי גוף חיובי דרך העלאת מודעות להשלכות ולהשפעות של אידיאל היופי על הפרט ועל הכלל, ניפוץ מיתוסים כוזבים הנובעים ממנו והזמנה לנקיטת עמדה אלטרנטיבית ברמה האישית והחברתית היוצאת נגד החפצה, בריונות ואלימות בכל הקשור לנראות חיצונית ומבקשת לבנות חברה המקדמת דימוי גוף אישי וחברתי חיובי ובריא יותר. 

סיפורה של נערה בוגרת תכנית ויצו

יובל זלטקס, תלמידת תיכון נווה עתיד מבאר יעקב השתתפה בתכנית ‘מנהיגות צעירה’ במסגרתה בחרה בפרויקט מסכם, יחד עם חברותיה לתכנית, להוציא לאור ספר ילדים בשם ‘החלום בחצר’, שמטרתו לחנך בגיל הרך למנהיגות נשית ולתפיסה שוויונית מבחינה מגדרית.

ראש עיריית באר יעקב מעיד על יובל בעקבות קבלתה את אות הפעיל המצטיין המחוזי של משרד החינוך: ” השתתפתי לפני שעה קלה בטקס הרשמי של משרד החינוך מחוז מרכז במסגרתו קיבלה יובל… …תעודת הוקרה והערכה על פעילותה הרבה בתחום המעורבות החברתית והובלתה בנחישות והצטיינות פרויקט מטעם “מנהיגות צעירות” של מחלקת הצעירים והנוער בשיתוף ויצו ישראל ובמימון מפעל הפיס במסגרתו כתבה יובל יחד עם תלמידות נוספות את הספר “החלום בחצר”. הספר מעודד למנהיגות נשית ומקדם חינוך לשוויון מגדרי בצורה יצירתית מעוררת השראה. כזכור, ליוויתי את יובל להקריא את הספר בגני הילדים שלנו שם גם הטמענו אותו כחלק מתכנית הלימוד והספרייה של הגן”.

צרו קשר עוד היום

    בודק...