לוגו ויצו נחלת יהודה

ויצו נחלת יהודה - הדרך להצלחה מתחילה כאן

פנינה ירוקה בעיר ראשון לציון בשכונת נחלת יהודה

הכפר משתרע על שטח ירוק ורחב ידיים של כ-100 דונם ומכיל מתקנים רבים ומגוונים: חדר אוכל מצוין, בריכת שחייה, חדר כושר, סטודיו מקצועי למחול, מגמת תיאטרון, מדעי הסביבה, חדר מוסיקה והקלטות, מתקני ספורט חיצוניים, מועדונים לפנימיית היום. תלמידים המתגוררים מחוץ לראשון לציון יתקבלו למסלול הפנימייה.

יצירת קשר:

מצוינות חברתית

שיעור גבוה באחוז המתנדבים לשנת שירות ולמכינות קדם צבאיות מבין כפרי הנוער

מעל 90% זכאות לבגרות

מלאה ואיכותית

חוגים ופעילויות

מגוון חוגים עשיר וביניהם להקת זמר, חוגי ספורט, חדר כושר, אפייה ועוד

הסעות לפנימייה

כפר הנוער מספק הסעות הלוך וחזור

 • בית ספר שש שנתי עיוני חקלאי שפועל למצוינות לימודית וחברתית מעל 90% זכאות לבגרות

 • פדגוגיה חדשנית ומתקדמת במעבדת הדמיון שנפתחה בבית הספר

 • מגמות לימוד מגוונות – ניהול מידע ונתונים, ביולוגיה, תיאטרון, חקלאות עירונית

 • מסגרת יום לימודים ארוך בחטיבת הביניים לתושבי העיר הכוללת הסעות, ארוחת בוקר וצהריים, מרכז למידה וחוגים

 • פנימייה שפועלת למנהיגות חברתית וערכית, משפחתית וחמה, מצמיחה ומכינה לחיים הבוגרים

 • מגוון רחב של חוגים בתחומי האומנות והספורט

 • מתחם מאסטר-שף, חדר כושר, מוזיקה ותיאטרון

 • מרחב חיים שמאפשר לתלמידים לממש את הפוטנציאל ולבטא את אישיותם כחלק מחברה תורמת

 • חינוך לסובלנות ורב תרבותיות

מידע ונתונים

בונים לכם קריירה: המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בניתוח ובאיתור מידע ברשת ובאבטחת מידע.
תכנית הלימודים מקנה לתלמידים ידע וכלים חדשניים להבנה, יישום וניתוח רשתות חברתיות, תוך חשיפה לכלים טכנולוגיים חדשים ודרכי הוראה יצירתיות.
הלימודים כוללים 5 יח”ל איתור מידע דיגיטלי, 5 יח”ל פרויקט גמר ולימודי שפה זרה ומקנים תעודה מקצועית של מידען סייבר.

ביולוגיה (מדעי החיים וחקלאות)

תכנית לימודים העוסקת בלימודי הביולוגיה והזואולוגיה ומכשירה את התלמיד לטיפול בבעלי חיים  תוך שילוב לימודים עיוניים, מעבדה וטיפול מעשי בבעלי חיים. כמו כן המגמה מכשירה לבגרות ברמה של  5 יח”ל ביולוגיה ו 5 יח”ל בחקלאות (ממוצע ציונים 70 ומעלה).

אגרו – אקולוגיה

מגמת לימוד המקנה לבוגריה את הידע הדרוש על מנת להתמודד עם סוגיות חקלאיות וסביבתיות בגישה רב-תחומית המתבססת על עקרונות אקולוגיים. המחקר וההוראה במגמה מתרכזים בלימוד יחסי הגומלין בין הגורמים הביוטיים  (החיים)  והא-ביוטיים  (שאינם חיים)  במערכות חקלאיות, ובהיבטים סביבתיים של העשייה החקלאית המודרנית. 5 יח”ל בחקלאות.

מדעי הסביבה

תכנית הלימודים במדעי הסביבה משלבת בין עקרונות החינוך הסביבתי ובין עקרונות החינוך המדעי. היא מתמקדת בהבנת יחסי הגומלין בין האדם ובין סביבתו הטבעית והאנושית בראייה מערכתית-הוליסטית, ובהקניית כלים מדעיים לניתוח היחסים הללו והשלכותיהם. במגמה מושם דגש בפיתוח קודים של התנהגות ערכית-מוסרית במטרה לטפח זיקה ויחס חיובי לסביבה. בנוסף, מגמת הלימוד מעודדת עיסוק בסוגיות ובדילמות סביבתיות שהן רלוונטיות ללומדים ולקהילה, דילמות הקשורות למתרחש בארץ ובעולם. הדיון בדילמות יהיה אינטגרטיבי וישקף היבטים מדעיים, סביבתיים, חברתיים, כלכליים, משפטיים, טכנולוגיים וערכיים.

המסלול ללימודי כבאות והצלה

מסלול ייחודי המעודד את התלמידים לפתח כישורי מנהיגות נוער ותרומה לקהילה. במסגרת מסלול לימודי כבאות והצלה התלמידים לומדים במגמת מדעי הסביבה תוך התנסות בלמידת חקר הסביבה, סיורים ברחבי הארץ, העמקה בלימודי הכבאות וההצלה, חקר שריפות ועוד.

מגמת תאטרון

תכנית המפגישה את התלמידים עם הקסם והפלא של אמנויות הבמה: אמנות המשחק, הבימוי, התפאורה, התאורה, לימוד אפשרויות ההבעה ומגוון הסגנונות והז’אנרים. מגמת לימוד ברמת 5 יחידות הכוללת מבחן עיוני והפקת גמר

מרכז למידה

לרשות התלמידים עומד מרכז למידה הפועל משעות אחר הצהריים ועד לשעות הערב. מטרתו של מרכז הלמידה הוא מתן מענה לימודי לתלמידים ותגבורים לימודיים לקראת בחינות הבגרות.

מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)

תוכנית העצמה וחניכה לתלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. דגש על  שיפור הדימוי העצמי ותחושת מסוגלות. בנוסף, התלמידים לומדים אסטרטגיות ומיומנויות למידה.

מרחב תגבור לקראת הבגרות

אם אתם יודעים כבר את כל החומר לבגרות כל מה שנשאר זה המקצה האחרון עד הבחינה. כשבוע לפני כל בחינת בגרות הצוות החינוכי עורך מרתונים לקראת הבגרות במקצוע הרלוונטי. המרתון מאפשר לתלמיד לתרגל בחינות בגרות במשך שבוע שלם – מה שמבטיח הצלחה ושליטה.

צרו קשר עוד היום


  בודק...